Ismét robotsebészet vár a pécsi orvosin

2024. 04. 25.

Idén tavasszal újra lehetőségük van a pécsi orvosisoknak egy teljes héten keresztül kipróbálni a robotsebészetet. A két DaVinci robotsebészeti rendszer az OKIK-ban várja az érdeklődőket, hogy saját kézzel tapasztalhassák meg milyen is pontosan a robotokkal történő műtét.

Az Isle Academy (amely az első minimál-invazív sebészeti szimulációs központ Közép- és Kelet-Európában), oktatócsoportja koordinálja és segíti a hallgatókat abban a folyamatban, amiben a kreativitás és a technológia találkozik. Dr. Szántó Zalán egyetemi docens, a PTE Klinikai Központ Sebészeti Klinikájának osztályvezetőjének elmondása alapján, nálunk nyílt lehetőség először Európában, hogy egy különleges sebészeti technológián keresztül tanulhassák meg az apróbb lépéseket a hallgatók egy műtét felépítése során.

Ha téged is érdekel a robotsebészet és az igazán különleges lehetőségek, akkor kövesd a PTE ÁOK felvi oldalát, hogy ne maradj le az izgalmas részletekről.