Véget ért a 2024-es Érettségire Felkészítő Tavaszi Tábor!

2024. 04. 09.

Múlt héten 80 középiskolás tanuló a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán tölthette a tavaszi szünetet.

A diákok április 2. és 5. között az orvosi kar hallgatói által tartott előadásokkal és szemináriumokkal készülhettek a közelgő biológia, illetve kémia vagy fizika érettségire. A tanórák mellett intézetlátogatásokkal is jobban megismerhették karunkat, és az orvosi karrier sokszínűségét.

A hét nem csak a tanulásról szólt. A táborozók a délutáni órákban csapatokra bomlottak, és csapatépítőkön, kvíz esten és egy városvetélkedőn is részt vehettek. Az utolsó napon a diákok a hallgatók inspiráló életútjainak meghallgatása után, átvehették okleveleiket, amikért a következő 3 évben 5 intézményi pontot kaphatnak, ha a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karára jelentkeznek.

Az instruktorok és demonstrátorok nevében köszönjük mindazoknak, akik velünk töltötték ezt a hetet, és reméljük, sokukkal találkozhatunk jövőre a campuson!