53. alkalommal rendezték meg idén a négy magyarországi
orvoskar sporteseményét, a méltán híres Medikus Kupát. 2026. április 9-11.
között a PTE Általános Orvostudományi Kara és Pécs városa adott helyett a rendezvénynek.
A medikusok öt sportágban mérték össze erejüket, az izgalmat pedig közkedvelt
előadók koncertjén vezethették le.
Évtizedekkel ezelőtt, 1968-ban két aktívan sportoló szegedi orvostanhallgató – Lengyelországban látott mintára – egyetemi kosárlabda-bajnokságot szervezett Szeged és Budapest részvételével. A rendezvény nagy sikert aratott, így 1969-ben Pécsen fociban, 1970-ben Budapesten kézilabdában, 1971-ben pedig röplabdában birkóztak meg az ország orvostanhallgatói – így indult a Medikus Kupa.
Idén Pécs adott otthont a kosárlabda-, vízilabda-, röplabda, futball- és kézilabdameccseknek az SE, az SZTE, a DE és a PTE orvostanhallgatóinak részvételével a HÖK szervezésében. A három napos megmérettetés kísérőprogramjait Lil Frakk, azaz Jorgi vezette, az afterpartyn pedig olyan nevek szórakoztatták a közönséget, mint Inna, Manuel, Dzsúdló, Beton.Hofi vagy a Punnany Massif.
A Kupa a Semmelweis Egyetem győzelmével zárult, a PTE ÁOK pedig a második helyen végzett, de nincs megállás, ugyanis 2027-ben Budapesten folytatódik a medikusok neves erőpróbája. Az esemény jelentősége nemcsak a versenyzésben rejlik, hanem barátságok is szövődnek, valamint erősödik az egyetemi identitás, így reméljük, hogy jövőre Veled is találkozunk a POTE Bulls színeibe öltözve.
Az összefoglaló videóért kattints ide.
Forrás: Medikus Kupa, Magyar Nemzet