Ha a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán
tanulsz, nemcsak egy erős hazai képzésben vehetsz részt – hanem világszintű
tapasztalatokat is szerezhetsz. Szakmai gyakorlat Japánban? Kutatás az
USA-ban? Klinikai tapasztalat Norvégiában? Itt lehetőséged nyílik, hogy nemzetközi
környezetben fejlődj, kultúrákat ismerj meg, és karrieredet megalapozd.
Mi vár rád, ha nálunk tanulsz?
A PTE ÁOK célja, hogy globálisan gondolkodó, nyitott szemléletű orvosokat képezzen. Ezért számos lehetőséget kínálunk külföldi tanulmányutakra, szakmai gyakorlatokra, és nemzetközi csereprogramokra – akár már az első évek után.
Kiemelt nemzetközi programjaink:
- Szakmai gyakorlat Japánban (Saitama Medical University): Teljes körű támogatás: repülőjegy, szállás, étkezés, költőpénz – és egyedülálló betekintés a japán egészségügybe.
- Cseregyakorlat Thaiföldön (Prince of Songkla University): Egy hónap a trópusokon – új kultúra, új orvosi nézőpont, rengeteg élmény.
- Pannónia ösztöndíjprogram Európában: Szakgyakorlat akár Németországban, Franciaországban vagy Norvégiában – saját szervezésű fogadóintézménnyel.
- USA kapcsolatok és ösztöndíjak: Egyes amerikai kórházakban is van lehetőség megfigyelőként vagy gyakornokként dolgozni – ez óriási plusz a későbbi karrierhez.
Akkreditált külföldi intézmények, ahol hallgatóink már jártak:
- Tokyo Medical University - Japán
- Weill Cornell Medicine - New York, USA
- University of Porto - Portugália
- Catholic University of Leuven - Belgium
- University of Catania - Olaszország
- Masaryk University Brno - Csehország
- Westpfalz-Klinikum GmbH -Németország
- Universidad de Oviedo - Spanyolország
- Josip Juraj Strossmayer University of Osijek - Horvátország
Miért fontos a nemzetközi tapasztalat?
- Más egészségügyi rendszerek megismerése
- Modern orvosi technológiák használata első kézből
- Kulturális nyitottság és nyelvi fejlődés
- Kapcsolatépítés nemzetközi orvosi közösségekben
- Személyes és szakmai fejlődés
Hallgatói élmény – így élte meg Luca Japánt és New Yorkot
„A Japánban eltöltött 4 hét rendkívül sokat tett hozzá a szakmai fejlődésemhez. A kórházban olyan új eljárásokat ismerhettem meg, amik Európában egyáltalán nem használatosak, találkozhattam olyan ritka kórképekkel, melyeket Magyarországon raritásuk miatt talán soha nem láthattam volna és szakterületükön elismert orvosokkal dolgozhattam együtt. A japán emberek vendégszeretetének hála a szabadnapjaimon megismerhettem Tokyot, Kyotot és elutazhattam a Fujihoz. Nagyon hálás vagyok, hogy részt vehettem ebben a csereprogramban.” – Fazekas Luca, VI. éves hallgató
„A New York Presbyterian kórházban eltöltött hetek egy teljesen új perspektívát nyitottak meg számomra, hiszen egy teljesen más egészségügyi-ellátórendszert tapasztalhattam meg ott, mint amit korábban valaha láttam gyakorlataim során. A gyakorlat szervezettsége, a mentorok professzionalitása és az egészségügy magas színvonala mellett nagyon hasznos volt az is, hogy minden reggel volt lehetőségünk résztvenni egy egy órás előadáson, mindennap más témában. A gyakorlat során olyan professzoroktól tanulhattam az Egyesült Államok egyik borostyán ligás egyeteméről, akik mind kiemelkedők a bőrgyógyászat területén. A hétvégéken pedig lehetőségem nyílt időt tölteni - nem túlzás - a világ legjobb városában.” – Fazekas Luca, VI. éves hallgató
A világ nyitva áll előtted – nálunk a tanulás kaland is
A PTE ÁOK-on töltött évek nemcsak kiváló szakmai alapot adnak, de lehetőséget is arra, hogy kipróbáld magad a világ bármely pontján. A nemzetközi tapasztalatokkal nemcsak kitűnsz a tömegből – hanem megérted, mit jelent orvosként felelősnek lenni a világban.
Elérhetőség:
További információ külföldi csereprogramjainkról a Nemzetközi Cseregyakorlatok Irodájának weboldalán.