Jön a negyedik magyarországi Brain Bee verseny!

https://felvi.aok.pte.hu/static-files/52085/2024.04.06_023._w_1920_h_1080.jpg

2025. 01. 13.

Idén negyedik alkalommal rendezik meg a nemzetközi “Brain Bee” természettudományi versenyt azoknak a középiskolás diákoknak, akik szívesen elmélyülnének az agy- és idegkutatás világában. 

A nemzetközi “Brain Bee”-t 2018-ban jegyezték be nonprofit oktatási szervezetként. Irányító testület tagjai között olyan kimagasló agy- és idegkutatási szervezetek szerepelnek, mint  az Alzheimer’s Association (Alzheimer Társaság), az American Psychological Association (Amerikai Pszichológiai Társaság), a Dana Foundation (Dana Alapítvány), a European Neuroscience Societies (Európai Idegtudományi Társaságok Szövetsége (FENS)), a Nemzetközi Agykutatási Szervezet (International Brain Research Organization (IBRO) és az Idegtudományi Társaság (Society for Neuroscience).   A magyarországi Brain Bee verseny állandó támogatói a Magyar Idegtudományi Társaság, és a Pécsi Tudományegyetem Idegtudományi Centruma.  

A verseny keretein belül 1998 óta már több mint 175 helyi fordulót tartottak évente a világ közel 50 országában. A helyi fordulók győztesei a Brain Bee világbajnokságán mérhetik össze tudásukat, amellyel egyidőben egy nagyszabású tudományos konferencián vehetnek részt.


A 2025-ös, negyedik magyarországi Brain Bee verseny fontos dátumai:

  • Jelentkezés kezdete: 2024. december 10.
  • Jelentkezési határidő: 2025. január 24.
  • Írásbeli forduló időpontja: 2025. február 15.
  • Szóbeli (döntő) időpontja: 2025 március 29.

FELVÉTELI PLUSZ PONTOK:

A magyarországi Brain Bee 2025-ös döntőseinek az alábbi plusz pontok vehetők igénybe a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karára történő jelentkezés esetén:

  • 7-10. helyezett: 5 pont
  • 4-6. helyezett: 10 pont
  • 1-3. helyezett: 15 pont

jelentkezési lapokat és a versenyszabályzatokat megtalálod ITT!