Kedves Felvételizők! Az általános orvos szakok szóbeli felvételi vizsgájára a
felsőoktatási felvételi eljárásról szóló 423/2012. (XII.29.) Korm.
rendelet és az egyéb kapcsolódó jogszabályok által meghatározottak
alapján kerül sor.
Szóbeli felvételi meghallgatásra az általános orvosképzési helyek közül azon a Karon kerül sor, amelyet 2024. február 15-én, a felvételi jelentkezés lezárásakor első helyen jelölt meg a felvételiző. A meghallgatás alkalmával a maximális 100 intézményi pontból 50 pontot szerezhetnek. A szóbeli felvételivel szerezhető maximum 50 pont egyéb intézményi ponttal nem váltható ki.
A négy orvos- és egészségtudományi képzőhely egységesen elfogadja az egymás szóbeli felvételi meghallgatásán elért eredményt.
A szóbeli felvételi meghallgatás várható időpontja a PTE általános orvos-, és fogorvos képzés esetén 2024. április 2-12 közé esik.
A pontos helyszín és időpont a felvételi tájékoztató levélben kerül megjelölésre, mely várhatóan 2024. március 11-22. között kerül kiküldésre. Pótvizsga időpontot csak indokolt és méltányolható és igazolt esetben (pl. kórházi tartózkodás) biztosítunk.
A szóbeli felvételi meghallgatáson szerezhető 50 pont az alábbiakból tevődik össze:
1. Bemutatkozás, amely részeként a következő dokumentumot szükséges magával hoznia:
- Hagyományos önéletrajz (maximum 1 A/4 oldal terjedelmű). Az önéletrajz információt tartalmaz a kötelező tanulmányokon kívül végzett esetleges képzésekről/képességekről/érdeklődési körökről is. Az önéletrajz végén néhány mondatban kérjük, foglalja össze a jelentkező, hogy miért jelentkezik az orvosi egyetemre.
2. Általános elbeszélgetés, elsősorban a fenti dokumentummal kapcsolatban.
3. Egy szituációs feladatot kapnak a felvételizők, amelynek célja nem a tárgyi tudás mérése, hanem az orvosi működéshez szükséges társas készségek és személyes kompetenciák, attitűd, szociális érzékenység vizsgálata, amely elsősorban az alábbiakat foglalja magába:
- egészségtudatosság,
- mások iránti felelősségérzet, etikai érzék, tudatos moralitás, tolerancia
- társadalmi érzékenység, kommunikáció
- érzelmek felismerése, empátia
- érzelmi stabilitás, kiegyensúlyozottság, türelem
- együttműködési készség, szervezőkészség, döntésképesség, gyors reagálás,
- stressztűrőképesség, állóképesség.
4. A meghallgatás során a felvételiző kommunikációs képességei is felmérésre kerülnek.
A meghallgatást követően a felvételi bizottság zárt ülésen értékeli a jelentkező teljesítményét, és meghatározza az elért pontszámot. Az eredményt a vizsgát lebonyolító intézmény rögzíti a felvi.hu oldalán 3 munkanapon belül.
Az Általános Orvostudományi Kar Fogorvos szakán a szóbeli elbeszélgetés része egy manuális készséget felmerő gyakorlati feladat. A felmerés a Purdue Pegboard teszthez alkalmazott eszköz segítségével történik.