Képzéseink

Egészségtudományi szakfordító - tolmács képzés angol nyelvről magyarra

Megszerezhető szakképzettség

angol-magyar orvos-, gyógyszerész- és egészségtudományi szakfordító és tolmács

Képzési forma: levelező

Képzési idő: félévek száma: 4 félév

Képzési terület: orvos és egészségtudományi

Finanszírozási forma: költségtérítéses, 150.000 Ft/félév

Jelentkezési határidő: 2019. február 11.

A képzésben való részvétel feltételei

• általános orvostudományi szakon tanulmányokat folytató 5. éves és 6. éves hallgató, a gyógyszertani szigorlat birtokában
  • gyógyszerész hallgató
  • bölcsész és biológus hallgató
  • egészségügyi felsőoktatásban szerzett (MD/MSc/MA) vagy főiskolai (BSc/BA) szintű végzettséggel rendelkező
  • államilag elismert írásbeli és szóbeli nyelvvizsga-bizonyítvánnyal igazolt, legalább B2 szintű (középfokú) angol nyelvismeret
  • sikeres alkalmassági vizsga

A jelentkezők alkalmassági vizsgán vesznek részt, amely írásbeli és szóbeli részből áll.Az írásbeli részben célnyelvről magyarra és magyarról célnyelvre kell fordítást készíteni. A fordításhoz nyomtatott szótár használható. A szóbeli részben magyarról angolra és angolról magyarra kell fordítást rögtönözni ("blattolás").

A képzés célja

A képzés célja orvostudományi, gyógyszerésztudományi képzésben vagy egyéb egészségtudományi szakterület alap vagy mester szakain végzettséget szerzett szakemberek angol szakfordító és tolmács szakirányú továbbképzése. Olyan egészségügyi szakemberek képzése, akik – Magyarország EU tagságát figyelembe véve – képesek a szakmájukban magas szinten ellátni az írásbeli és szóbeli nyelvi közvetítés feladatát angolról magyarra és magyarról angol nyelvre. Az írott vagy hallott forrásnyelvi szöveget nyelvileg helyesen és tartalmilag pontosan vissza tudják adni a célnyelven, tájékozottak a forrásnyelvi és a célnyelvi ország egészségügyi, társadalmi és kulturális életében valamint az Európai Unió intézményrendszerében, és tudatosan alkalmazzák a nyelvi közvetítés protokolláris és etikai szabályait.

Elérhetőség - Bővebb információ:

PTE ÁOK Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet

Hajnal Brigitta