Nyelvi képzés középiskolás diákok számára

2019. augusztus 29, csütörtök

A 2020-as felvételi eljárás során a jogszabályok értelmében osztatlan képzésre (általános orvos-, fogorvos-, gyógyszerész) képzésre az a jelentkező vehető fel, aki:

1. legalább B2 szintű, általános nyelvi, komplex nyelvvizsgával, vagy azzal egyenértékű okirattal rendelkezik és
  2. két emelt szintű érettségi vizsgát tesz: melyből az első emelt szintű vizsga biológia tárgyból kötelező, a második emelt szintű vizsga esetén választható tárgy a fizika vagy a  kémia.

A 2020-as felvételi eljárás során a kötelező B2-es nyelvvizsgáért, és a biológia emelt szintű érettségi vizsgáért többletpont nem adható.

Szeretnénk mindenkit - aki az Általános Orvostudományi Kar vagy a Gyógyszerésztudományi Kar képzései iránt érdeklődik – arra ösztönözni, hogy nyelvet tanuljon, nyelvvizsgát tegyen.

E célból ajánljuk a PTE Idegen Nyelvi Központja, valamint a PTE ÁOK Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet által szervezett általános nyelvi/szaknyelvi nyelvvizsga előkészítő tanfolyamokat.

Mi a teendőd?

Jelentkezz a nyelvtanfolyamra.

Tegyél sikeres nyelvvizsgát.

Jelöld be első helyen a felvételi eljárás során a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi vagy Gyógyszerésztudományi Karának képzéseit

Sikeres felvételi vizsga esetén a nyelvtanfolyam díját ösztöndíj formájában visszatérítjük számodra.

Nyelvtanfolyamaink:

PTE Idegen Nyelvi Központ által indított nyelvtanfolyamok: képzési nyelvek, képzési szintek, dátumok, díjak

PTE ÁOK Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet által indított szaknyelvi nyelvtanfolyamok: képzési nyelvek, képzési szintek, dátumok, díjak

Bővebb információ kérhető az info@aok.pte.hu e-mail címen.